Informace o mně                        

 

MUDr. Václav LUKÁŠ (narozen1953 ve znamení Vodnáře). Jsem lékař s mnohaletou  neurologickou praxí (nemocniční 14 let,  poté  i soukromou).

V lednu 2009 mě postihla mrtvice a od té doby se mne pokusila přemoci ještě několikrát. Díky tomu jsem pobyl (někde opakovaně ) v několika zdravotnických zařízeních. Doposud na sobě pracuji , snažím se "bojovat".

Domnívám se, že právě tento "pobyt na obou březích" (lékař-pacient ) mi umožňuje lépe posoudit některé "zážitky" a pocity.

V roce 2011 natočil pan rež. Jan Šípek pěkný dokument (mně se  líbil) o "zásahu do probíhajícího života" 4 pacientů, z nichž každý má svůj strastiplný příběh. Jedním z těch čtyř lidí jsem byl i já, proto tu "exkurzi do různých osudů" připomínám zde. Velmi poučné pro každého, kdo někoho podobného zná a nebo podobné "zemětřesení" zažil, či zažívá.

 

 

václav

Naši návštěvníci

Lidé, po jakémkoliv POŠKOZENÍ MOZKU (infekce, úraz , mrtvice, nádor, ... ) a také ti, kteří jim chtějí pomoci.

 I zdravotníci, protože se budu zmiňovat kolikrát o "ukrytých pocitech" pacienta. I zdravotníci zde mohou nalézt podněty pro své zamyšlení.

 

 

Jak to vzniklo? Sdělení a informace i pro zdravotníky.

 Vždy jsem měl velmi blízko k ČLOVĚKU. Zajímala mě i oblast "paramedicínská". Odjakživa mne přitahovala psychologie.

Na přelomu nového  tisíciletí se začal můj vztah k nemocným v tomto smyslu prohlubovat. Začal jsem si uvědomovat, jak moc je  DŮLEŽITÝ  LIDSKÝ PŘÍSTUP . Mé opakované pobyty ve zdravotnických zařízeních v roli pacienta zcela logicky vedly i k založení tohoto webu. Očekávám zájem nemocných, pečujících i zdravotníků. Mohou přinést nejen odpovědi, ale i náměty na diskuzi a přemýšlení.

luk

Kontakt

Václav LUKÁŠ, MUDr. Praha 12 +420775415424 dr@pomrtvici.cz